هزینه تاسیس مطب دندانپزشکی

هزینه تاسیس مطب دندانپزشکی

حدود هزینه تاسیس مطب دندانپزشکی :

هزینه تاسیس مطب دندانپزشکی: دندانپزشکی شاخه ای از علم پزشکی است که به سلامت دهان و دندان می پردازد. دندانپزشک، پزشکی است که در زمینه پیشگیری، بررسی علائم و درمان بیماری های دهان و دندان تخصص دارد. او به درمان بیماری های دهان و دندان ، جلوگیری از پیشرفت این نوع بیماری‌ها و بالابردن میزان بهداشت دهان و دندان می پردازد.
البته در سال های اخیر مباحث جدیدی مانند زیبایی دندان وارد حوزه کاری دندانپزشکان شده است. گاهی دندانپزشک بسته به سطح کاری، یک یا چند دستیار دارد.

دندانپزشک باید تمرکز بالا برای مدت طولانی، هماهنگی خوب بین دستها و چشم ها و مهارت های ارتباطی خوبی داشته باشد. او باید دارای صبر و حوصله زیاد و قدرت بدنی مناسب باشد، گاهی لازم است چند ساعت مداوم روی یک بیمار کار کند.
دندانپزشک باید بتواند به بیماران خود ،به خصوص آنهایی که از دندانپزشکی ترس دارند و همچنین کودکان، آرامش داده و اعتماد و اطمینان آنها را برانگیزد.
کنترل درد یکی از مسایل مهم است که دندانپزشک باید بتواند با کمک روش های موجود و مهارت خود درد بیمار را کاهش دهد. در صورت لزوم قبل از شروع کار با صبر و لحنی دوستانه، اطلاعات لازم را به بیماران بدهد.

تلفن تماس : 66911951-66911952

ساعات کاری دندانپزشک بسته به محل کارش متفاوت است. اگر در جایی استخدام شود، باید به صورت تمام وقت و گاهی شیفتی در شبها یا تعطیلات کارکند. ولی اگر مطب شخصی داشته و به طور مستقل کار کند، تعیین ساعات کاری برعهده خودش است.

محل کار دندانپزشک در مطب ها، کلینیک ها و بیمارستان ها می باشد. کلیه وسایل دندانپزشکی باید همیشه کاملا بهداشتی و استریل شده باشند زیرا در غیر اینصورت می توانند ناقل انواع بیماریها باشند.

هزینه برپایی یک مطب دندانپزشکی یکی از معضلاتی هست که شاید دندانپزشک هنگام زدن مطب ممکن است با آن مواجه شود .

ما در اینجا هزینه تاسیس مطب دندانپزشکی را بررسی میکنیم.

هزینه تاسیس مطب دندانپزشکی | سرمایه برای راه اندازی مطب دندانپزشکی

 یونیت دندانپزشکی : یکی از مهمترین اجزای یک مطب دندانپزشکی یونیت آن است  که از بسیاری جهات باید متناسب باشد مانند : قیمت ، آسانی عملکرد و راحتی کاربری

حدود قیمت برای یونیت های دندانپزشکی : از حدود 40,900 میلیون تومان تا 900 میلیون تومان

اتوکلاو :با دستور اداره کل تجهیزات پزشکی و وزارت بهداشت وجود دستگاه اتوکلاو در مطب های دندانپزشکی امری ملزم شده و حتما باید در لیست تجهیز کردن مطب قرار گیرد . اتوکلاو ها در حجم های 18 لیتری و یا 23 لیتری برای مطب های دندانپزشکی در درسترس می باشد .

حدود قیمت اتوکلاوهای دندانپزشکی : از 50 میلیون تومان تا 60 میلیون تومان

کمپرسور : کمپرسور دستگاهی است که برای کار یونیت ، وسایل و تجهیزات دندانپزشکی هوای فشرده را متراکم و آماده ارسال میکند و یکی از اجزای جدا نشدنی در مطب دندانپزشکی است .

حدود قیمت کمپرسورهای دندانپزشکی : 5 میلیون تومان تا 20 میلیون تومان

لایت کیور : دستگاهی است که به وسیله نور بنفش مواد ترمیمی دندان را سفت میکند. به این کار Curing میگویند.پس از قراردادن کامپوزیت دردندانی که قصد پر کردن آن را داریم ، از لایت کیور برای سفت کردن کامپوزیتاستفاده میکنیم.لایت کیور با استفاده از نور بنفش خود باعث تراکم و فشرده شدن سریع کامپوزیت میگردد.

حدود قیمت برای لایت کیور : از حدود 1,500 میلیون  تومان تا 4 میلیون تومان

تلفن تماس : 66911951-66911952

دستگاه جرم گیر(کویترون) : جرمگيري، يکي از ضروريترين درمانهاي دندانپزشکي است. پلاک ميکروبي، مهمترين عامل ايجاد بيماريهاي لثه و پوسيدگي هاي دنداني است. به علت سطح ناصاف جرمهاي دنداني، تشکيل پلاک هاي ميکروبي بر روي آنها بيش از دندان است و با مسواک زدن نيز نميتوان اين پلاکها را حذف کرد.

حدود قیمت برای دستگاه جرم گیر : از  4  میلیون تومان تا 16 میلیون تومان

اینسترومنت ها : توربین ابزار هایی هستند که سرعت باال وقدرت پایین دارند و برای برداشتن نسج، پوسیدگی و صیقل کاری باتراش روی دندان در حداقل زمان بکارمیروند. مهمترین قسمت آن کارتریج نام دارد.به طور مستقیم به شلنگ روی یونیت وصل شده ویه هیچ موتوری نیاز ندارد آنگل ابزار هایی هستند که دارای گشتاور بالا وسرعت پایین بوده و توسط یک موتور کار میکنند.

حدود قیمت برای اینسترومنت ها: 590 هزارتومان تا 13 میلیون تومان

آمالگاماتور : برای پر کردن دندان از امالگام استفاده میشود. آمالگام و جیوه باهم ترکیب میشوند. این دستگاه وظیفه ترکیب این ماده باهم را دارد.

حدود قیمت برای آمالگاماتور : 4 میلیون تومان تا 4 میلیون تومان

ساکشن : برای ایجاد مکش در هر یونیت دندانپزشکی می توان از این دستگاه استفاده کرد.

حدود قیمت برای ساکشن : از 4.400 میلیون تومان تا 20 میلیون تومان

دستگاه پک : از نفوذ میکروبا به وسایل پک شده جلوگیری میکند و اینسترومنت ها پک شده طول عمر بیشتری پیدا میکنند .

حدود قیمت برای دستگاه پک : از 7,600 میلیون تومان تا 15 میلیون

هزینه تاسیس مطب دندانپزشکی | سرمایه برای راه اندازی مطب دندانپزشکی

دوربین داخل دهانی : با نصب دوربین ویک مانیتور بر روی یونیت میتوان تصاویر time Real  دندان را در حین جراحی بر روی مانیتور مشاهده کرد و حتی میتوان تصاویر را ضبط و ذخیره نمود.

حدود قیمت برای دوربین داخل دهانی : از 2.5 میلیون تومان تا 5 میلیون تومان

تلفن تماس : 66911951-66911952  

رادیوگرافی : یکی از روش های سریع و دقیق تشخیص آبسه دندان، پوسیدگی دندان، نقایص فک و دندان و انواع ناهنجاری ها و آسیب های دیگر استفاده از دستگاه ها و دوربین های رادیوگرافی می باشد.

حدود قیمت برای رادیوگرافی : از 95,900  میلیون تومان به بالا (وارداتی)

اولتراسونیک : حمام اولتراسونیک در کلینیک ها و مطب های دندانپزشکی برای حذف بقایای آلی مانند خون و بزاق، از ابزار و دستگاه های قبل از استریل کردن مورد استفاده قرار میگیرد.

حدود قیمت برای اولتراسونیک : 3.5 میلیون تومان تا 12 میلیون تومان با توجه به حجم مخزن

برآنیم که توانسته باشیم راهنمایی کلی را در راستای حدود قیمت تجهیزات دندانپزشکی برای برپایی مطب در اختیارتان قرار داده باشیم .

محدوده  قیمت های گفته شده در این متن براساس کلیه محصولات موجود در مارکت ها و عرضه شده است و صرفا قیمت محصولات موجود در شرکت فیروزدنتال نیست .

هزینه تاسیس مطب دندانپزشکی | سرمایه برای راه اندازی مطب دندانپزشکی | هزینه تاسیس کلینیک دندانپزشکی

Mazyaki
دیدگاه کاربران 3 دیدگاه
  • نودی 4 دسامبر 2019 / 01:24

    من چطوری ازتون تشکر کنم؟

  • محمدتقی زاده 18 آوریل 2020 / 14:10

    ممنون مطلب مفید بود حالا اگه بخواهیم کلینک بزنیم حتما باید قبل ازخرید دستگاه ساختمان هم شرایط خاصی داشته باشه یا میتونیم یه ساختمان تازه ساز راهم باکمی تغییر با دستگاه ها هماهنگ کرد . تقی زاده

  • پریا 6 فوریه 2021 / 23:23

    سلام من جاش رو جور کردم و خریدم بعضی از وسایل هاش خیلی گرونه دارم کم کم میخرمشون و بعضی هاشو خریدم ولی از شغلم خیلی راضیم ممنونم بابت سایت خوبتون

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *